Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Muzikantams vasara – didžiausio darbymečio metas. Ne išimtis ir Kazlų Rūdos muzikos klubo orkestras. Dauguma vasaros savaitgalių prabėgo koncertuojant įvairiuose renginiuose visoje Lietuvoje. Teko dalyvauti ir iškilmingai atidarant trečiąją Šakių rajono bendruomenių dieną Panoviuose. Kaip ir pati bendruomenių diena, taip ir Kazlų Rūdos orkestro garsai joje jau tampa tradicija. Visuomet džiugu sugrįžti į šį gražų Zanavykijos kraštą, kur maloniai pasitinka šeimininkai-Panovių bendruomenės centro nariai. Malonu kartu su jais pasidžiaugti vykdomų verslumo ir bendruomeniškumo skatinimo projektų rezultatais. Būtent šių struktūrinės paramos fondų lėšomis finansuojamų projektų dėka panoviečiai kuria savo vandens turizmo verslą, turtina bendruomeniniams renginiams tarnaujančią aplinką. Ne tik panoviečiai, bet ir svečiai gali pasidžiaugti puikia netoli baidarių prieplaukos įrengta pavėsine, prisėsti pailsėti ant ąžuolinių lauko baldų. Tuo paskutinį rugpjūčio savaitgalį, atradę laisvo laiko, galėjome įsitikinti ir mes, Kazlų Rūdos orkestro nariai, su šeimomis išsiruošę į kūrybinę stovyklą Panoviuose.

Kolektyve groja įvairaus amžiaus, profesijų, išsilavinimo žmonės, nemažai vaikų. Todėl stovykloje be muzikavimo kiekvienas ieškojo sau patinkančio užsiėmimo tiek pagal amžių, tiek pagal polinkius. Daugeliui neišdildomą įspūdį paliko žygis baidarėmis Šešupės upe. Įspūdį dar sustiprino žinojimas, jog plauki pačia Lietuvos, o kartu ir Europos Sąjungos, siena. Viename upės krante - Lietuva, kitame - jau Rusija. Pasimėgavę vandens turizmo malonumais, aktyvaus laisvalaikio daugelis dar neatsisakė. Vieni jėgas bandė Panovių bendruomenei perduotos senosios mokyklos stadiono krepšinio aikštelėje, kiti laimę bandė žvejodami Šešupėje. Visi stovyklos dalyviai buvo maloniai nustebinti prižiūrėta, puoselėjama mokyklos teritorija, kuri tarsi specialiai įkurta ant Šešupės kranto turistams pritraukti. Bendraujant su panoviečiais sužinojome, kad šia stovyklaviete mūsų orkestras naudojosi tikrai ne vienintelis. Galimybę nemokamai čia įsikurti šeimininkai suteikia visiems, besinaudojantiems bendruomenės centro teikiamomis plaukimo baidarėmis paslaugomis. Beliko panoviečiams palinkėti, kad turizmo paslaugų infrastruktūra Panoviuose plėtotųsi ir pritrauktų dar daugiau vandens turizmo mėgėjų.

Prie arbatos puodelio ir karštos žuvienės iš Šešupėje pasigautos žuvies stovyklautojai kūrė ateities planus ir idėjas, aptarė bendradarbiavimo galimybes su Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos pirmininke panoviete Grinute Šnirpūniene. Dvi dienos stovykloje ant Šešupės kranto pralėkė akimirksniu. Nuotaikos nesugadino net sekmadienį prapliupęs lietus. Paskutinis šios vasaros savaitgalis visiems Kazlų Rūdos muzikos klubo nariams įsimins kaip puikiai, aktyviai ir kūrybingai praleistas laikas. Galbūt ateityje tokia stovykla galėtų tapti ir daugiadienė, praturtinta dar įvairesnėmis veiklomis ir užsiėmimais.

O palydėjus vasarą, kaip ir visiems švietimiečiams, taip ir Kazlų Rūdos muzikos klubui prasidėjo nauji mokslo metai. Todėl klubas ragina visus neabejingus muzikai vaikučius bei suaugusius prisijungti prie mūsų. Neabejojame, jog kiekvienas atras savo vietą mūsų kolektyve.

Rimantas Gelgota, Kazlų Rūdos muzikos klubo orkestro vadovas