Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

14

II-asis Šakių rajono bendruomenių sąskrydis


   Liepos 16 d. nuo pat vidurdienio iki vėlyvo vakaro Panoviuose vėl skambėjo dainos ir gaudė dūdų orkestras, garavo didžiulis puodas žuvienės ir čirškė bulviniai blynai ant lauko keptuvės. Čia Panovių stadione vyko antrasis rajoninis bendruomenių sąskrydis. Iškilmingą šventinį toną sąskrydžio pradžiai suteikė Kazlų Rūdos pučiamųjų orkestras „ Parama“ – vadovas Rimantas Gelgota. Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos tarybai pakėlus Lietuvos trispalvę, per visą gyvenvietę nuaidėjo „Tautiška giesmė“ talkinant dūdų orkestrui. Pasipuošę ir gerai nusiteikę su savom skanduotėm ir šūkiais prisistatė net dvidešimt rajono bendruomenių apsijungusios seniūnijų pagrindu.

    Šiuometinio sąskrydžio šūkis buvo „ Bendraukime ir bendradarbiaukime“. Apie tai sveikindama visus susirinkusius kalbėjo ir gražiu kūrybingų žmonių sambūriu pasidžiaugė Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos tarybos pirmininkė Grina Šnirpūnienė. Šventinį sveikinimo žodį tarė rajono meras Juozas Bertašius, seimo narys Mindaugas Bastys, Vilkaviškio rajono vicemeras Algirdas Bagušinskas, Kazlų Rūdos rajono ir Vilkaviškio rajono VVG atstovai.

Po skambaus dūdų orkestro koncerto prasidėjo dviejų naujų bendruomenių krikštynos. Lukšių ir Gotlybiškių bendruomenių atstovai iškilmingai prisiekę gavo savo krikštatėvių Vido Cikanos ir Rimo Valiuko palaiminimus.

    Aplankę vieni kitus, pasigėrėję kūrybiškumu ir išradingumu bendruomenių nariai su šventiniu azartu dalyvavo įvairiose sportinėse varžybose tiek stadiono aikštėje, tiek ir Šešupės upėje su panoviečių baidarėmis. Tradicinis laužas ir nuotaikingos dainos neilgam leido užsibūti nors ir neprašytam bet gaiviam smulkaus lietaus debesėliui. Šventės organizatoriai nepamiršo įvertinti kiekvieno kolektyvo , kiekvieno daugiau ar mažiau prisidėjusio prie žmonių bendruomeniškumo stiprinimo. Tai buvo tikra bendravimo ir bendradarbiavimo, pilietiškumo ir tautiškumo žmonėse ugdymo šventė.


Panovių BC pirmininkas

Bernardinas Vainius

P.S. Šventės keletą nuotraukų galite pamatyti ČIA.