Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Gražiausia Kalėdinė sodyba 1Bendruomenė gyvybinga tik tada, kai imamasi bendros veiklos, kuri reikalauja neatlygintino darbo ir asmeninio laiko. Panoviečiai tikrai, tai patvirtino savo darbais – gruodis jiems buvo veiklos mėnuo.
Bendruomenės centro aktyvas nuolat stengiasi informuoti kraštiečius apie nuveiktus darbus. Priešventinėmis dienomis gyventojus pasiekė laikraštuko „Panovietis“ antras numeris, kuriame pateikiama pusmečio veiklos ataskaita.
Vienas iš pagrindinių Panovių kaimo bendruomenės centro uždavinių buvo J.Lingio parko sutvarkymas. Todėl 2020 metais buvo parengtas projektas „Panovių kaimo vaikų žaidimų aikštelės plėtra-2020“. Gautas 1513 eurų finansavimas leido išplėsti ir atnaujinti J. Lingio parke, esančią vaikų žaidimų aikštelę, įsigyjant įrenginių ir medžiagų jos prietaisų remontui. Iš paramos lėšų įsigytomis medžiagomis bei pusgaminiais pagaminti, sumontuoti ir atnaujinti vaikų žaidimo aikštelės įrenginiai: įsigyta laipiojimo sienelė, guminė trinkelė, metalinės šiukšliadėžės su stogeliu. O senos pavėsinės konstrukcijų pakeitimui – tekintų medinių rąstų, dažų, impregnantų, tvirtinimo detalių ir cemento esamos pavėsinės remontui. Sutvarkyta funkcionali vaikų žaidimo aikštelė išsprendė mažamečių vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumo klausimus.
Taip pat Panovių bendruomenės aktyvas pakvietė visus kraštiečius iš naujo pažinti ir atrasti savo kaimą ir nuotraukose parodyti gražiausias vietas, kurias verta aplankyti. Fotokonkursas „Panovių gamtos grožis“ baigėsi. Gautos 66 nuotraukos. Nuotraukų siužetai labai skirtingi. Smagu, kad užfiksuota daug estetiškų vaizdų, kurie parodo, kokiame gražiame krašte gyvename ir kaip nuostabiai gamta ir žmogus jį nuolat keičia. Prizininkais tapo šie autoriai: Zigmas Stravinskas už nuotraukas „Žiema“ ir „ Panoviai rudenį“ bei Simona Šėporaitytė už nuotrauką „Šešupės grožis“.

Tačiau daug gražių kaimo vaizdų nuotraukų atsiuntė Ingrida Jašinskaitė, Virginija Gylienė, Simona Šėporaitytė, Teresė Preikšienė. Tos nuotraukos svarbu ne tik parodai, bet jos paskatina grožėtis savo aplinka, prisidėti prie gerosios jos kaitos ir tas tradicijas perduoti ateinančioms kartoms.
Besmegenis prie eglutėsĮžanga Kalėdiniams renginiams buvo J.Lingio parke papuošta eglutė ir prie jos dovanų laukiantys pasipuošę seniai bemegeniai. Įeiti į skverą ir pasigrožėti eglute galima buvo tik pro spindinčią arką ir gretimai šviečiančius medžius.
Ta proga organizuotas virtualus konkursas „Kalėdinė dekoracija“ parodė, kad panoviečiai yra kūrybingi ir išradingi. Stebindami vieni kitus, kurdami šventinę nuotaiką, jie dalinosi savo sukurtomis dekoracijomis. Prizininkėmis tapo Vilija Išganaitienė ir Gineta Sutkutė. Paskatinamieji prizai atiteko Ritai Dumbliauskei, Rasutei Trepeikaitei-Klack, Meilei Andriukaitienei, Zigmui Stravinskui, Virginijai ir Kęstučiui Gyliams.
Siekdamas, kad švenčių laukimas būtų šviesus ir džiugus, Panovių kaimo bendruomenės centras paskelbė konkursą „Panovių kalėdinė sodyba 2020“. Malonu, kad šis konkursas kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Nors mums atrodo, kad ir be konkurso panoviečiai puoštų, gražintų savo sodybas, nes sukurta šventinė sodybų puošyba skleidžia šventinę nuotaiką ir tampa vienu šilčiausių šventinių akcentų.Taigi daugiausiai balų surinko šių sodybų šeimininkai: Edita ir Virginijus Kabišaičiai, antri – Vida ir Vytas Trepeikai , treti – Elena ir Juozas Eidukaičiai.
Nedaug nuo nugalėtojų atsiliko Jolita ir Aurimas Greičiai, Ramutė ir Jonas Baltrušaičiai, Danutė ir Vytautas Mockaičiai, Laima Jurgilienė ir Dainoras Adomaitis.
Panoviečiams patiko taip pat gražiai papuoštos sodybos: Vilmos ir Zenono Kvedaravičių, Virginijos ir Kęstučio Gylių, Irenos ir Petro Siriūnaičių, Julijos Leveckienės, Daivos ir Virginijaus Palukaičių, Irenos ir Valiaus Jurkšų, Onutės ir Vidmanto Sprainaičių, Nijolės ir Vidmanto Simanavičių, Dianos ir Sauliaus Jazukevičių, Genovaitės ir Zigmo Endriukaičių, Valdos Bendikienės bei Irenos ir Bernardino Vainiaus.
Sėkmė lydėjo ir LR Žemės ūkio rūmų fotografijų konkurse „Švenčių belaukiant“. Apsidžiaugėme, kad antra vieta buvo įvertinta mūsų nuotrauka ir skirtas prizas atkeliaus į bendruomenę.
Pateikta paraiška konkursui „Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021 m.“ Konkursą kasmet organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, įgyvendindama švietėjišką saugaus eismo veiklą bendruomenėse. Jau sausio mėnesio pradžioje numatyta virtuali saugaus eismo viktorina, kurią organizuoti padės Šakių policijos komisariato darbuotojai.
Prasidėję metai tegul būna pradėtų darbų tęsinys. Galbūt jie bus nedėkingi bendruomeninėms veiklomis, galbūt bus dar labiau bus pasigendama gyvo bendravimo, bet turime rasti veiklos formų, kurios palaikytų žmogiškuosius ryšius. Norėtųsi, kad visi, kas gyvena mūsų kaime, būtų šio krašto patriotai ir vienokia ar kitokia veikla prisidėtų prie bendruomeninės veiklos. Juk svarbiausia mums – čia gyvenančių žmonių nuoširdumas, darbštumas, atsidavimas bendram reikalui.

Bernardinas Vainius, BC pirmininkas

Kalėdinė dekoracija 1 Konkursinė nuotrauka Skveras 2020 11 03

Komentuoti