Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

2Adventas – tai laikas, kai mes norime būti geri ir dovanojame vieni kitiems šypsenas. Tad 2018 metų gruodžio 9-osios popietę, bibliotekininkės Galinos Sniečkuvienės iniciatyva, Panovių gyventojai buvo pakviesti į bendruomenės patalpas, kur prie degančio židinio ir žvakių šviesos klausėsi sakralinės muzikos koncerto „Advento šviesa“ .Šį koncertą paruošė nuostabaus balso savininkė Vismantė Vasaitytė ir pianistė Nijolė Baranauskaitė. Jų atliekamos adventinės giesmės sušildė visų širdis. Jaukumu ir šiluma pripildytoje salėje bendruomeniečiai klausėsi mokytojos Elvyros Valaitienės sukurtus padėkos, advento laikotarpio žodžius. Ji pasakojo, kaip seniau ilgais žiemos vakarais kiekvienoje troboje visi susėsdavo prie žvakės ar žibalinės lempos, ir dirbdavo įvairius darbus bei laukdavo šv. Kalėdų. Dabar jau retai kur berasi tokią trobą, kurioje kaip senovėje būtų buriamasi adventiniams pavakarojimams. Po paslaptimis apipintų burtų sekė pokalbis, į kurią noriai ir aktyviai įsitraukė popietės dalyviai. Jo metu vyresniojo amžiaus žmonės dalijosi savo prisiminimais apie tradicijas, kurių buvo laikomasi senovėje, o jaunesniųjų dėka turėjome galimybę palyginti tradicijų kaitą iki šių dienų.
Advento popietė ištirpo kaip žvakė. Susibūrimas prie arbatos puodelio turėjo teigiamą emocinį užtaisą: į namus šios šiltos ir jaukios popietės dalyviai skirstėsi lydimi gražaus pasibuvimo džiaugsmo, gavę gerų emocijų. Džiugu, kad Advento metu vyksta tokia prasminga veikla, padedanti suvokti tikrąją Kalėdų prasmę, neatitrūkstant nuo mūsų šaknų, tęsiant tradicijas.
Dėkojame V. Ižganaitienei ir T. Stravinskienei, I. Jašinskaitei, už gražiai papuoštas bendruomenės patalpas. Taip pat tariame didelį ačiū viešnioms iš Šakių - A.Banionienei, B.Jonaitienei, O.Galasevičienei bei jurbarkietei D.Nausėdaitei už nuostabią rankdarbių parodą.

Virginija Gylienė, Panovių BC valdybos narė

 

7 10