Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

17Vasarai neabejotinai priskiriame linksmiausio ir nerūpestingiausio metų sezono titulą. Atostogos, galimybė pabūti gamtoje, proga pasidžiaugti šiltais orais, šventėmis po atviru dangumi, kelionėmis bei plačia kitokių pramogų įvairove, kai ši tiesiog išsiplečia iki neaprėpiamų ribų. Todėl vasaros sezono laisvalaikis visada pasižymi neatsiejamais šio laikotarpio atributais, dažniausiai smagiais ir linksmais. Bet ar tik džiaugsmai yra didžiosios vasaros vertybės? Tikriausiai dar iš mokyklinių laikų visi atsimename unikaliausią lietuvių literatūros kūrinį ‒ Kristijono Donelaičio ,,Metus“. Ten antroji poemos dalis vasara kitaip įvardinta ‒ ,,Vasaros darbai“. Tiesa, ne pats autorius taip įvardino, o jo raštų iki užbaigtumo tvarkytojas Karaliaučiaus universiteto profesorius Liudvikas Rėza. Jis, analizuodamas kūrinio turinį, tas dalis tiesiog pajuto ir jas nesunkai nustatė, kad poema turi aiškias, labai charakteringas atskiras dalis. Ir ne tik jas nustatė, bet ir atitinkamai tikroviškai pavadino:,,Pavasario linksmybės“, ,,Vasaros darbai“, ,,Rudens gėrybės“, ,,Žiemos rūpesčiai“. Taigi vasara yra ir pavasario linksmybių tęsinys, ir pagrindinis darbu sukuriamų gėrybių laikotarpis. Panoviečiai, kaip kasmet, šiuos terminus patikrina savo darbais ir veiklomis. O kalendorius jau visai drąsiai siūlo visiems gyventi beprasidedančio rudens sezono ritmu.
Per vasarą dirbę, plušėję, kaitroje kepę, bet ir vasaros tekiamais džiaugsmai iki valiai mėgavęsi, dabar tikrai susiėjo ją palydėti. Ir tas susiėjimas vėl buvo paženklintas gražiomis ir prasmingomis bendrystės raiškomis. Taigi, kai noro yra, laiko užtenka viskam ‒ ir prasmingiems darbams, ir poilsio atgaivai.

Šią sezonų kaitą rugsėjo 2 d. panoviškiai pažymėjo organizuodami vasaros palydų renginį „Uždaro vasara vartus“. Prie jo pasiruošimo darbų nemažai padirbėjo bendruomenės centro aktyvas. Renginio vedančiuosius Kudirkos Naumiesčio kultūros centro dramos studijos (vad. Irma Puodžiukaitienė) narius Artūrą Pečkaitį ir Zofiją Jankauskienę atvežė net pats seniūnas Edvardas Belevičius. O jie, pasmailinę liežuvius, turėjo ką pasakyti ir pamokyti visokiausių mandrybių. Daugelis dalyvių kartu su Liepalotų kaimo kapela (vad. Romas Skaizgirys) traukė smagias dainas, o norintiems trankiu šokiu išlydėti vasarą, teko išbandyti lauko estrados „parketą“.
Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus pedagogė Irena Jurgilienė ir Panovių ikimokyklinio skyriaus darbuotoja Skirmutė Stonienė pakvietė visus į Saugaus eismo mokyklėlę. Tiek jaunimo, tiek senjorų laukė Šakių policijos komisariato bendruomenių pareigūnės Aušros Mockevičiūtės paruoštos užduotys. Buvo nemažas susidomėjimas ir klausimais, ir prizais. Visi dalyviai, teisingai atsakę į klausimus, buvo apdovanoti saugaus eismo priemonėmis, kurias pateikė Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos atstovė Natalija Kvietkauskienė, nes Panovių kaimo bendruomenės centras dalyvauja respublikiniame konkurse „Saugus eismas bendruomenėse 2022-2023“.
Laisvalaikio salėje turėjome galimybę susipažinti su seserų Aidos ir Gretos Išganaityčių dailės kūriniais.
Mažieji ant asfalto kūrė teminius piešinius „Mano vasaros akimirkos“. Didelio susirinkusiųjų palaikymo ir aplodismentų sulaukė grupė „Tik 1“.
Panoviečiai galėjo pasididžiuoti savo jaunomis šeimininkėmis. Daug pagyrų sulaukė Ingridos Šimaitienės, Jūratės Vaišnorės bei talkininko Rimo Stonio gaminta žuvienė ir daržovių šiupinys. Svečiai ir dalyviai buvo vaišinami Vilijos Išganaitienės keptomis spurgutėmis-birbiziukais.
Ši šventė buvo gera galimybė panaudoti priemones, įgytas iš vietos projekto „Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į Panovių kaimo bendruomenės veiklą“ pagal VPS „Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės veiklą“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-9, patvirtintą Šakių krašto vietos veiklos grupės valdybos sprendimu Nr. VVG-VALD-2020-04, lėšų.
Tenka pasidžiaugti ir mūsų jaunimu, ir jų vadove Jūrate Vaišnore. Jie noriai prisidėjo prie paruošiamųjų renginio darbų, taip pat aktyviai dalyvavo atskirose edukacijose, konkursuose ir įvairiose savaitgalinėse veiklose.
Kad paskutinė vasaros šventė daugeliui tapo puikia pramoga, reikia padėkoti būriui rėmėjų: A.Urbanavičiui ir UAB „Urbanavita“, V.Simanavičiui, V.Palukaičiui, V.Išganaitienei, V. Leščevičiui.
Panoviečių surengtos vasaros palydos atnaujintais akcentais patvirtino, kad Panovių bendruomenėje bendrystės ryšiai yra ne vienadieniai stebukladariai, o į šiandieną atėję iš ankstesnių kartų ir perduodami naujoms, jaunyste paženklintoms kartoms. Tai jos į mūsų tautos ir valstybės ateitį neš prasmingą kūrybos ir papročių naštą, prie kurios glausis Lietuva.

BC informacija