Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

03Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventės ištakos – pagoniškos. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia.
Kovo penktosios vėjuotą ir lietingą popietę iš visų kampų rinkosi Užgavėnių persirengėliai. Jie rinkosi į J. Lingio parko prieigas. Šventę organizavo laisvalaikio salės vadovė Ingrida Jašinskaitė ir Panovių kaimo bendruomenė, jungianti virš 60 narių. Linksmojoje šventės dalyje dalyvavo įvairiausi personažai: čigonės, velniai, raganos, giltinės. Neapsieita ir be Lašininio su Kanapiniu.
Ingrida Jašinskaitė pasveikino susirinkusius į šventę, palinkėjo nepersivalgyti Užgavėnių vaišių, o dalyvauti visose sporto rungtyse ir žaidimuose, taip pat neprarasti geros nuotaikos. Ji priminė persirengėliams liaudies papročius ir tradicijas, kurios turi padėti išvaryti žiemos demonus ir pažadinti žemę. Vienas žaismingiausių šventės akcentų – persirengėlių eisena. Tad ilgai nelaukę, į vežimaitį įsisodinę Morę, visi šventės dalyviai patraukė per skverą su šūksniais, tarškynėmis. „Žiema, nusibodai! Štiš! Greit pavasaris prašvis!“. Tačiau gūsingas vėjas ir lietus pakoregavo šventės scenarijų. Po eisenos visi dalyviai linksmybes pratęsė jau salėje, už vaišių stalo. O skanumynai – blynai, mielinės spurgos, ir geri Lašininio paraginimai – skanauti riebios dešros ir lašinių, o Kanapinio – riestainio. Visiems gerai žinomas Užgavėnių paprotys – sotus valgymas, kuris nulemia mūsų visų gerą, sveiką ir sočią ateitį. Renginio kulminacija tapo vaišinimasis garuojančia žirniene, kurią išvirė Skirmutė ir Rimas Stoniai. Na, o kai pilvai buvo sotūs, atsirado proga kaip reikiant patrepsėti.

Smagi žiemos išvarymo šventė niekam neleido nuobodžiauti – visi buvo pakviesti pašokti, padainuoti, pažaisti, pademonstruoti savo stiprumą, greitumą ir linksmumą. Laimingas rankas išmėginome loterijoje, rinkome baisiausią ir įdomiausią kaukę, Lašininis su Kanapiniu rungėsi virvės traukimo varžybose. Taigi garantuojame, kad žiemą mes tikrai išvarėme!

Virginija Gylienė, BC sekretorė

 02 04 05 0601