Panovių BC

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Vilija IšganaitienėKaimynų nesirenkame, skirtingai nei draugų, likimas mums juos priskiria, duoda, padovanoja. Arčiausiai mūsų gyvena ne draugai, ne giminaičiai, net ir ne bendradarbiai, o tiesiog kaimynai. Visiškai svetimi, niekaip su mumis nesusiję žmonės, visiškai atsitiktinai atsiradę itin artimoje aplinkoje. Visa kaimyniškumo esmė atsiskleidžia lietuvių liaudies patarlėje: ,,Giminė už mylios, o kaimynas už tvoros“.
Nominacijai „Kaimynų kaimynas“ mūsų bendruomenės centras pristato panoviškės Vilijos Išganaitienės kandidatūrą. Nutarėm giliau „pasikapstyti“ ir parodyti kokią įtaką daro šeima, jos santykiai ir bendravimas su kaimynais bei visuomene. Juk buvimas tarp žmonių formuoja, kuria ne tik vienos šeimos paveikslą, bet ir daro įtaką tai kaimynų bendruomenei.
Vilija gimė Turčinuose, būdama antras vaikas keturių vaikų šeimoje. Pasak mamos, ilgametės pedagogės, „Vilija kaip ir kiekvienas vaikas gyveno savo vaikišką gyvenimą. Jis buvo paženklintas ir nusivylimų, ir geros nuotaikos. Geriausius savo genus ji paveldėjo iš Tėvuko ir Tėčio. O jie yra tokie: taikumas, vaišingumas, draugiškumas ir meilė savo artimiesiems. Turėjo ir dabar turi daug mokyklos laikų draugių ir draugų. Su visais palaiko draugiškus santykius, net ant pažįstamų mirusiųjų kapo pasodina gėlę arba uždega žvakelę. Vyresniuosius pradžiugina dėmesiu, geru žodžiu arba pačios pagaminta dovanėle“. Tokius nuoširdžius padėkos žodžius motina skiria Vilijai už meilę, pagalbą, dėmesį.
Į Panovius Vilija atvyko kaip kaimo marti, ištekėjusi už Algirdo Išganaičio. Tai buvo 1983 metai. Pasak Vilijos: „Kas gali būti gražiau už šį mūsų visų nuostabų kaimą Panovius. Čia gimė ir augo mūsų 4 vaikai, kurie gyvena ir dirba Lietuvoje, Kaune. Labai myliu savo kaimą ir visus kaimo žmones. Kaip gali nemylėti, juk ir aš esu šio gražaus kaimo maža dalelytė. Kai susitinku panovietį, visada pakalbinu, pasidomiu, kaip laikosi, kokia jo sveikata, kuo džiaugiasi, kuo gyvena? Jau praėjo 9 metai, kaip palaidojau savo mylimą vyrą, gerą draugą, savo žmogų, vaikų mylimą tėtį. Gyvenimas yra nuostabus, myliu jį visa širdimi. O gyvenimo vingiai, tikiuosi, lydės dar ilgai ilgai, kol gyvensiu, mylėsiu, kursiu grožį ir lauksiu sugrįžtančių vaikų ir vaikaičių.“
O ką gali pasakyti Vilijos kaimynai?

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Metinė veiklos ir finansinė ataskaitos paruoštos balandžio mėn. ir pateiktos bendruomenės nariams elektroniniu paštu arba individualiai laikraštuko „Panovietis“ forma.

BC informacija

2020 m. bendruomenės centro veiklos ataskaita

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Panovių kaimo bendruomenės centrui jau aštuoniolika metų, ir tai yra amžius, prilygstantis pilnametystei. Per gyvavimo metus atlikta nemažai gyvenvietei reikalingų darbų darbelių. Bendruomeniečių nuomone, kiekvienas įgyvendintas projektas – tai nuostabus pavyzdys, kaip, susitelkus drauge, savo idėjas galima paversti realybe ir sukurti puikų rezultatą. Šiuo metu bendruomenės aktyvas vykdo vietos projektą, kurio tikslas atitinka VPS priemonės „Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės veiklą“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-9 tikslui: „Skatinti verslumą ir savitarpio pasitikėjimą, bendruomenių gebėjimus įtraukiant jaunimą priimti ir įgyvendinti novatoriškus sprendimus, mobilizuojant įvairių kartų žmones ir organizacijas nuosaikiems teritoriniams pokyčiams įgyvendinti“.
Projektas bus vykdomas keliais etapais. Balandžio 28 d. teikiamas nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) pirmasis mokėjimo prašymas (MP). Kartu su juo bus pateikti dokumentai, kurie pagrįs avanso panaudojimo faktą, t.y. įsigijimą priemonių (konvekcinė garų krosnelė su stovu, laužo katilas, kepsninė-rūkykla, mikrobanginė krosnelė, marmitai, daugiafunkcinis puodas, šaldytuvas, 4 lentynos, palapinė, skalbimo mašina). MP bus teikiamas 4869 Eur. sumai. Visos minėtos priemonės ras pritaikymą bendruomenės centro patalpose bei pasitarnaus ir renginių metu. Tai pravers priimant kaimo svečius ir turistus, taip pat šiomis priemonėmis galės naudotis bendruomeniečiai.

BC informacija

ZUPF LP VVG

 

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Mes su dovanomisJau trečius metus mūsų bendruomenės centras dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse “.Šiuo laikotarpiu pravedėme nemažai pokalbių, praktinių užsiėmimų su įvairaus amžiaus mūsų bendruomeniečiais, ir jų pagrindinis tikslas – šviesti bendruomenės narius saugaus eismo klausimais. Kovo mėnesį nutarėme įrengti saugaus eismo kampelį. Kaip tarėm – taip ir padarėm. Dabartinis karantinas padiktavo sąlygas ir vietą kampelio įrengimui: jis buvo įrengtas Panovių pradinio ugdymo skyriaus patalpose. Esame dėkingi Natalijai Kvietkauskienei, Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus komunikacijos vadybininkei už pagalbą įrengiant minėtą eismo saugumo kampelį. Ikimokyklinukus labiausiai nudžiugino dovanos: jų ūgį atitinkančios liemenės, o pradinukus – spalvotos, gražiai iliustruotas knygelės apie saugų eismą. Atsirado galimybė saugaus eismo liniuote pasimatuoti ūgį, užsidėti ant rankų šviesas atspindinčias juostas, pasigrožėti saugaus eismo piešiniais. Visa tai yra viena iš prevencinių priemonių mūsų mažųjų saugumo užtikrinimui. Šių vaizdinių priemonių pagalba bus mokomi jauniausieji visuomenės nariai Kelių eismo taisyklių ir bus skatinami saugiai ir atsakingai elgtis kelyje.

BC informacija

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

01Kovo 11-oji yra viena iš pagrindinių Lietuvos valstybės švenčių, kurią įvairiais renginiais pamini mūsų valstybės žmonės. Ši diena reiškia ir mūsų tolimesnį skrydį, kurio sėkmė jau daug priklauso nuo mūsų pačių polėkio, nuo mūsų susiklausymo, nuo mūsų darbų, nuo mūsų tautinės dvasios išsaugojimo.
Kiekvienais metais mūsų kaime ši šventė būdavo paminima bendrais nuotaikingais renginiais laisvalaikio salėje. Dabartinis laikotarpis ir suvaržymai dėl COVID -19 privertė visus pagalvoti ir pasitarti, kaip švęsime. Kas nutarta - tas padaryta. Išvakarėse pasipuošė tautine atributika mokyklos, bibliotekos langai. Pagrindiniai akcentai sudėlioti J.Lingio parke. Jam papuošti virš 400 trispalvių vėliavėlių pagamino Giedrė, Austėja, Gabija, Elijus, Indrė, Eva, Matas, Aleksandras, Goda, Dovilė, Tadas, Gabrielė, Mantas. Jiems aktyviai talkino bendruomenietės Virginija Gylienė, Nijolė Bartišienė, Galina Sniečkuvienė, Vilija Išganaitienė, Birūta Teresė Sutkuvienė.
Visiems, kurie prisidėjo prie vėliavėlių gamybos ir dalyvavo parko papuošime bei kovo 11-ąją lankėsi parke, buvo įteiktos saugaus eismo priemonės, pravesti pokalbiai apie saugumą keliuose. Nepamiršti aptarti Saugaus eismo kampelio įrengimo klausimai.
Visi dalyviai vieni kitiems linkėjo ir toliau užtikrintai bei drąsiai eiti šiuo Laisvės keliu, nepritrūkti jame entuziazmo, kūrybiškumo, atsakomybės ir prasmingų darbų Lietuvai.

BC informacija