Panovių BC

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Mokytoja Meilutė AndriukaitienėAtėjo auksinio rudens dienos – tarsi prabėgusios vasaros šypsniai. Spalis atnešė gausą spalvų. Juk tai – spalvingiausias metų mėnuo. Bet spalis dosnus ir kitų džiaugsmų: jis dovanoja daugybę įžymių datų. Įsimintiniausios tarp jų – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena (spalio 1 d.), Angelų sargų arba Policijos diena (spalio 2 d.), Pasaulinė gyvūnijos diena (spalio 4 d.), Tarptautinė mokytojų diena (spalio 5 d.), Vietos savivaldos diena (spalio 10 d.), Konstitucijos diena (spalio 25 d.).
Panovių kaimo bendruomenė tradiciškai spalio 7 d. sukvietė visus šiame krašte dirbusius mokytojus kartu pažymėti mokytojo dieną. Spalio penkta diena paskelbta minėtina diena UNESCO iniciatyva. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Kai kas mano, kad mokytojo darbas – pavydėtina profesija. Ilgos atostogos, trumpa darbo diena. Tačiau iš tiesų kasdieninis mokytojo darbas atsakingas, jis įpareigoja prisiimti atsakomybę už būsimo žmogaus ugdymą, už jo dvasinio pasaulio suformavimą.
Daugelis iš mūsų savo mokytojus prisimena su didele pagarba. Jų patarimai neretai gelbėja kebliose situacijose, išminties kupini žodžiai lydi vingiuotais gyvenimo keliais. Mokytojo dėka mes tampame kūrybingi, siekiame vis didesnių šviesių tikslų.
Renginio metu skambėjo kultūros darbuotojos Ingridos Jašinskaitės skaitomos panoviškės mokytojos Elvyros Valaitienės eilės. Bendruomenės centro pirmininkas Bernardinas Vainius prisiminė savo laikų mokytojus ir jų įtaką vėlesnei mokinių brandai, pasidalino pamąstymais apie švietimo problemas kaime, linkėjo sveikatos ir noro bendrauti.
Šio vakaro svečias Andrejus Ozerenskis, atlikdamas dainas ir romansus skyrė visiems mokytojams, kurių tarpe buvo uošvė Aldona ir žmona Irena. Renginio vedančioji Ingrida pakvietė visus prisiminti įdomiausius įvykius, kurie buvo susiję su mokinių ir pedagogų santykiais. Visi noriai pasakojo apie smagius, įsimintinus nutikimus.

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Žaidžia panoviečiaiPanovių kaimo bendruomenės centras dalyvavo 2020 metais Šakių rajono savivaldybės administracijos skelbtame Jaunimo projektų finansavimo konkurse. Projektas „Panovių jaunimo iniciatyvos – 2020“ buvo teiktas jaunimo iniciatyvų skatinimui. Visi renginiai, numatyti projekte, buvo skirti veiklai, kurios metu jauni žmonės galėtų išbandyti save ir įgyti patirties, taip pat lavinti veiklos planavimo ir organizavimo įgūdžius, susipažinti su komandinio darbo galimybėmis, visais turiningo jaunimo laisvalaikio organizavimo klausimais. Projektas gavo 300 eurų finansavimą.
Bendruomenės centro iniciatyva 2019 m. atlikta anketinė apklausa, kuri buvo skirta gyventojų poreikių ir interesų išryškinimui. BC valdybos posėdžio metu, atlikus šios apklausos analizę, buvo aptartos pasiūlytos veiklos, kurios skirtos jaunimo aktyvinimui bei skatinimui įvairaus amžiaus gyventojų įtraukimo į bendrą veiklą. Numatytai veiklų datai ir sekai įtakos turėjo ir koronoviruso COVID-19 situacija mūsų savivaldybėje. Bendru bendruomeniečių sutarimu rugsėjo 12 d. Panovių stadione buvo organizuota sporto šventė.
Prieš renginį įvyko aplinkos sutvarkymo talka. Nušienauta aikštė, nužymėtos tinklinio aikštelės ribos, pasirūpinta šiukšliadėžių įrengimu.
Oras puikus. Renginyje dalyvavo įvairaus amžiaus panoviečių ir svečių. Bendruomenės centro pirmininkas Bernardinas Vainius ir varžybų vyr. teisėjas Vidmantas Sprainaitis pasveikino visus atvykusius, supažindino su rungtimis bei priminė reikalavimus dėl COVID-19.
Tinklinio aikštelėje savo jėgas išbandė 3 komandos: Kazlų Rūdos „Rinktinė“,Panovių „Panoviai“ ir Panovių „Auksarankiai“. Pranašumą teko pripažinti svečių naudai. Kazlų Rūdos komanda „Rinktinė“ (Artūras Geležiūnas, Paulius Sabaliauskas, Taurimas Kokanskis, Karolis Leskaitis) laimėjo pirmą vietą. Jiems įteikti aukso medaliai bei piniginis čekis. Antrąja vieta tenkinasi „Panoviai“ (Remigijus Bartišius, Deividas Stanaitis,Vytenis Jazukevičius, Rytis Baltrušaitis). Jiems įteikti sidabro medaliai bei piniginis čekis, o garbingą trečią vietą iškovojo Panovių „Auksarankiai“ (Martynas Andriukaitis, Povilas Andriukaitis, Artūras Andriukaitis, Linas Vaišnoras). Nepamiršti apdovanoti ir jie. Bronzos medaliai ir piniginis čekis atiteko šiai komandai.
Įtempta kova vyko baudų mėtymo sektoriuje. Šiai rungčiai užsiregistravo 14 jaunimo atstovų. Stiproko vėjo gūsiai nepamaišė Mindaugui Taujinskui tapti baudų mėtymo čempionu, antrąja vieta tenkinosi kazlarūdietis Artūras Geležiūnas, o trečia - Artūras Andriukaitis. Visiems jiems įteikti medaliai ir dovanėlės.

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Renatos Auksės Vidmanto trioRugpūčio 27 dieną Panovių laisvalaikio salėje vyko poezijos ir muzikos vakaras. Tai buvo labai emocingas, lyrškas, šiltas renginys. Gitara, kurią meistriškai valdė Arūnas, Alvydas, Inesa, puikiai tiko tiek sentimentaliai ir romantiškai, tiek veržliai ir aistringai muzikai. Jos jaudinantys garsai užliejo visas salės erdves bei palietė kiekvieno žiūrovo jausmus. Renata, Auksė ir Vidmantas puikiai atliko romansus. Salėje abejingų nebuvo. Pritariant smagiai muzikai į taktą lingavo ne tik atlikėjai, bet ir žiūrovai. Puikios nuotaikos pagauta publika visus atlikėjus ir skatino, ir reiškė dėkingumą audringais plojimais ir susižavėjimo šūksniais. Šis spalvingas, lyriškas, linksmas, gausus ir publikos, ir atlikėjų skaičiumi renginys tapo dar gražesnis, kai poetės: Rita Mockeliūnienė, Elvyra Valaitienė, Rima Petruitienė, Greta Išganaitytė ‒ perskaitė savos kūrybos eiles.
Nuoširdžiai dėkojame dalyviams: Inesai Bagdanavičienei, Arūnui Danieliui, Aušrai Ubartaitei, Alvydui Kasparevičiui, Renatai Baltrušaitienei, Auksei Krisčiokaitienei ir Vidmantui Sprainaičiui už dovanotą puikią nuotaiką.
Šio vakaro organizatoriai ‒ Panovių laisvalaikio salė ir Panovių kaimo bendruomenės centras.

BC informacija

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Susitikimas su dvaro poniaLiepos 23 d. keturiasdešimt Panovių bendruomenės centro narių ir jų draugų iš Sintautų ir Kudirkos Naumiesčio leidosi į kelionę šiuo maršrutu: Šakiai - Ventė - Minijos kaimas - Rusnės sala - Šilutė - Šakiai. Sukomplektuoti keliautojų komandą pavyko nesunkiai, nes visi buvo pasiilgę kaimyniškų santykių, glaudaus tarpusavio bendravimo, pasišnekėjimų.
Bendruomeniečiai anksti ryte atvyko į Ventės ragą, labiausiai į vakarus nutolusį Šilutės rajono tašką, pusiasalį rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Jie susipažino su Ventės rago istorija, kuri yra labai įdomi ir individuali. Pusiasalio smaigalyje kryžiuočiai 1360 m. pastatė Vinderburgo pilį ir bažnyčią. Audros ir žaibai du kartus šią bažnyčią sunaikino. Marių bangos griovė ir Vinderburgo pilį. Pilies akmenys buvo panaudoti naujos mūrinės bažnyčios statybai, tačiau bangos, audros ir toliau negailestingai griovė Ventės rago smaigalį. Apie 1700 m. sugriuvo ir mūrinė bažnyčia. 1705 m. bažnyčios griuvėsiai buvo pervežti į Kintus ir panaudoti Kintų bažnyčios statybai. Panoviečiai apžiūrėjo 1975-1986 m. rekonstruotą Ventės rago smaigalį. Rekonstrukcijos metu buvo pastatytas 250 m ilgio molas, kuris, baigiantis žiemai, atlieka ir ledlaužio funkcijas – suskaldo didžiulius ledo luitus. Visus sudomino nuo 1863 metų veikiantis švyturys. Į švyturio apžvalgos aikštelę veda seni geležiniai, papuošti originaliais ornamentais laiptai. Objektas svarbus ir kaip regykla, nuo kurios atsiveria Kuršių marios, matosi Kuršių nerija, Rusnės sala. Nuo šios aikštelės galima matyti Kuršių nerijoje už 12-13 km į pietvakarius esančią Nidą ir auksines kopas bei 8,5 km į vakarus nutolusią Preilą. Ne vienas, įlipęs į švyturio viršūnę, grožėjosi nuostabiais vaizdais. Ventės rago švyturys – valstybės saugomas technikos paminklas.

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Joninių išvakarės prasidedaLietuvoje iki šiol išlikęs paprotys Joninių išvakarėse nupinti ąžuolo vainiką ir girliandas. Girliandomis papuošiamos Jono ar Janinos namų durys, kiemo vartai; vainikas prikalamas ant durų ar pakabinamas ant durų rankenos. Į vainikus įpinama ir gėlių: bijūnų, jazminų ar kt. Karantinas ir dėl jo įvesti apribojimai gerokai sumaišė visų švenčių ir renginių rengėjų planus. Ne išimtis ir Panovių Joninės, kurios šiemet vyko kiek kitaip, nei įprastai.
Panovių kaimo bendruomenės centro pirmininkas B.P.Vainius su muzikantais ir su tautiniais rūbais apsirėdžiusiomis talkininkėmis Joninių išvakarėse surado visus panoviškius Jonus ir Janinas. Jų buvo septyni. Visus pasveikino ir įteikė kiekvienam puokštę šiuo metu žydinčių lauko ir darželio gėlių su įkomponuota atminimo dovanėle bei apvainikavo ąžuolo vainiku.
Tai buvo nuoširdus savo kaimo varduvininkų pagerbimas ir betarpiškas bendravimas, kurį palankiai įvertino panoviškiai.
Pirmininkas Bernardinas dėkoja Danutei, Ingridoms, Irenai, Vilijai, Julijai, Vidmantui, Vytautui, Vyteniui už pagalbą organizuojant šias Joninių išvakares.

Panovių BC informacija