Panovių BC

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Joninių išvakarės prasidedaLietuvoje iki šiol išlikęs paprotys Joninių išvakarėse nupinti ąžuolo vainiką ir girliandas. Girliandomis papuošiamos Jono ar Janinos namų durys, kiemo vartai; vainikas prikalamas ant durų ar pakabinamas ant durų rankenos. Į vainikus įpinama ir gėlių: bijūnų, jazminų ar kt. Karantinas ir dėl jo įvesti apribojimai gerokai sumaišė visų švenčių ir renginių rengėjų planus. Ne išimtis ir Panovių Joninės, kurios šiemet vyko kiek kitaip, nei įprastai.
Panovių kaimo bendruomenės centro pirmininkas B.P.Vainius su muzikantais ir su tautiniais rūbais apsirėdžiusiomis talkininkėmis Joninių išvakarėse surado visus panoviškius Jonus ir Janinas. Jų buvo septyni. Visus pasveikino ir įteikė kiekvienam puokštę šiuo metu žydinčių lauko ir darželio gėlių su įkomponuota atminimo dovanėle bei apvainikavo ąžuolo vainiku.
Tai buvo nuoširdus savo kaimo varduvininkų pagerbimas ir betarpiškas bendravimas, kurį palankiai įvertino panoviškiai.
Pirmininkas Bernardinas dėkoja Danutei, Ingridoms, Irenai, Vilijai, Julijai, Vidmantui, Vytautui, Vyteniui už pagalbą organizuojant šias Joninių išvakares.

Panovių BC informacija

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Vilija IšganaitienėBirželio mėnesio 13 d. Panovių kaimo bendruomenės centro nariai susirinko aptarti praėjusių metų veiklas bei nominuoti aktyviausius. Bendruomenės centras įsteigė nominaciją „AČIŪ“. Ji skirta pagerbti aktyvius, nusipelniusius šio krašto žmones. 2019 metų nominaciją „AČIŪ“ bendruomenės centro pirmininkas B.P.Vainius įteikė šiems mūsų krašto visuomenininkams:
Tautvydui Juškaičiui - „Dosniausias rėmėjas“, už gerumą, kilnius darbus, tarpusavio pagalbą ir supratimą. Jo asmenyje – tai atspindi žmogaus dvasios dosnumą, širdies šilumą bei meilę mus supančiam pasauliui;
Vilijai Išganaitienei - „Metų iniciatyva“, už naujas idėjas, iniciatyvą, už gražius darbus bei poelgius, kurie skatina Panovių kraštiečių bendradarbiavimą ir bendruomeninės veiklos įvairovę;
Virginijai ir Kęstučiui Gyliams - „Metų atradimas“, už bendruomeniškumo skatinimą ir indėlį Panovių kaimo bendruomenės veiklose. Jūsų kilnūs ir be atlygio atliekami darbai padeda pasiekti ne vieną užsibrėžtą ar gyvenimo padiktuotą tikslą. O tai atneša gerųjų pokyčių naudą Panovių kraštui.

Panovių kaimo BC informacija

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Besparnis būtų gyvenimas,
Tuščias, niūrus, vienareikšmis,

Jeigu jo nenušviestų vaiko šypsnys,
Jei šviesus vaiko juokas
Nepaglostytų mūsų širdies,
Meilei jos nepažadintų,
Nepaskatintų globai, gerumui, kūrybai.
(J. Marcinkevičius)

02Birželio 6-ąją dieną kvietėme bendruomeniečius ir vaikučius smagiai švęsti Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir pasitikti vasarą Panoviuose. Prie laisvalaikio salės , įvairiaspalvėmis vėliavėlėmis papuoštoje parko teritorijoje vasaros atidarymo šventė prasidėjo 14 val., kur pirmiausiai buvo išdalinti dalyvio ženkleliai-šypsenėlės, paleisti į orą gigantiški burbulai. Mažų ir didelių šventės dalyvių laukė įvairiausi sportiniai žaidimai, linksmi šokiai, estafetės, lobio ieškojimo užduotys. Poilsiui ir atsigaivinimui buvo galima patiems pasigaminti spalvotą „Vaivorykštinį“ ir „Pinacolada“ vasaros kokteilį iš įvairių vaisių sulčių . Ši veikla vaikams labai patiko, nes pačių pasigaminti gėrimai buvo ypač skanūs ir atvėsinti šaltais ledo gabalėliais. Pavaikščiojus „Milžino batais“, pamėčius spalvotus žiedus ant kuolų ir atlikus dar begalę įvairių užsiėmimų, liko paskutinė konkursinė užduotis-ledų laižymo „lenktynės“. Tai daugiausiai susikaupimo ir šypsenų pareikalavusi rungtis, nes kiekvienas skubėjo nugalėti, bet šaltus ledus ne taip jau ir paprasta greitai įveikti.. Nugalėtoja, greičiausiai sulaižiusi ledą, tapo Giedrė Šebelskytė.
Šventei artėjant į pabaigą visų rungčių laimėtojai apdovanoti dovanėlėmis, kurias vaikams parūpino laisvalaikio salės renginių organizatorė I.Jašinskaitė. o už ledus ir gaivius vasariškus kokteilius esame dėkingi Panovių bendruomenės centro pirmininkui B.P Vainiui.
Vaikams ir visiems dalyvavusiems linkėjome šiltos vasaros, giedro dangaus. Kad netrūktų saulės nei lietaus, kad veidus visuomet puoštų šypsena, ir šios šventės įspūdžiai pasiliktų ilgam.

V.Gylienė, Panovių BC

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Kaimynų kaimynai susirinko GirėnuoseBirželio mėn. 4 dieną Girėnuose konkurso rezultatų aptarimui rinkosi pasiūlyti kandidatai į konkurso „Kaimynų kaimynas“ nominaciją. Šakių policijos komisariato viršininkas A.Kvederevičius konkurso nugalėtoja paskelbė panovietę Ireną Jurkšienę ir įteikė specialų prizą. Šiame konkurse rimta kova vyko dėl antrosios ir trečiosios vietos. Jų įvertinimui buvo pasikviesta net papildomų kvalifikuotų ekspertų. Po diskusijų antroji vieta skirta gelgaudiškiečiui Vytautui Matulaičiui, o trečioji atiteko Lekėčių miestelio gyventojai Adėlei Mašanauskienei. Atminimo dovanomis buvo apdovanoti kriūkiečiai Reda ir Antanas Damijonaičiai, gotlybiškiečiai Viktoras Švelnys, Audra Atažanovienė, Vilija Bastytė, Virginijus ir Irena Povilaičiai, Skirmutė Janulaitienė, Laimutė Juškienė, girėniškės Augenija Petronėlė Jonuškienė, Antanina Martinaitienė, gerdžiūnietė Jurgita Putinienė, naumiestietė Loreta Bosevičienė. Anot konkurso rengėjų, šie žmonės apdovanoti ne už vienkartinį poelgį, o už nuolat demonstruojamą bendruomeniškumą, pilietiškumą ir draugiškumą.
Visi renginio dalyviai nesigyrė, nesididžiavo savo gerais darbais, pasak jų, jie juos darė, daro ir darys, nelaukdami apdovanojimų. Ir tai yra svarbiausias geros kaimynystės raiškos patvirtinimas. Visi kaimynų kaimynai dėkojo šio konkurso iniciatorei - Šakių komisariato bendruomenių pareigūnei Aušrai Mockevičiūtei, kuri į būrį sukvietė 14 kandidatų iš Gotlybiškių, Lekėčių, Gelgaudiškio, Panovių, Kriūkų, Gerdžiūnų, Kudirkos Naumiesčio.

BCA informacija

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Birželio 13 d. 16 val. Panovių amatų centre įvyks Panovių kaimo bendruomenės centro visuotinis ataskaitinis susirinkimas.
Darbotvarkė:
1. 2019 metų bendruomenės centro veiklos ir finansinės ataskaitos
(Pranešėjai: BC pirmininkas Bernardinas Vainius ir finansininkė Teresė Preikšienė);
2. Panovių kaimo bendruomenės centro „Ačiū“ nominacijos įteikimas;
3. Bendruomeninės veiklos krypčių aptarimas ir įvertinimas;
4. Svečių pasisakymai ir diskusijos.
Susirinkimas įvyks pagal VI–ojo karantino švelninimo etapo reikalavimus.
Kviečiame visus aktyviai dalyvauti !

Bernardinas Vainius, Panovių kaimo BC pirmininkas